Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie! 

A przy sprzedaży nieruchomości, jak w wielu innych dziedzinach życia, właśnie owo pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Oglądając zdjęcia nieruchomości lub zwiedzając pomieszczenia, potencjalny nabywca w ciągu pierwszych kilkudziesięciu sekund buduje swoje pierwsze wrażenie, które jest kluczowe dla jego decyzji o zakupie lub wynajmie nieruchomości.

Kupuje się sercem, nie rozumem. 

Na decyzję o kupnie Waszego mieszkania, którą ewentualnie podejmie klient racjonalne argumenty wpływają w niewielkim stopniu... Wszystkie racjonalne analizy szukający nieruchomości wykonali już wcześniej. Oni już wiedzą czego szukają – ile ma być metrów (pokoi), wiedzą w jakiej dzielnicy, wiedzą też jakimi środkami finansowymi dysponują itd. Po przejrzeniu w internecie ofert spełniających ich kryteria wybrali Wasze mieszkanie, jako jedno w wielu (!), które chcą obejrzeć. Najważniejszą rzeczą w tym momencie więc jest sprawienie aby uznali, że spośród wszystkich mieszkań, które obejrzeli Wasza oferta jest najatrakcyjniejsza!

Jak to zrobić? 

Tak jak już wcześniej wspomniałam kupuje się zmysłami, a skoro tak, to trzeba jak najlepiej sprzedać wrażenia. Nie można powiększyć mieszkania, ale są sposoby na to, aby sprawiało wrażenie bardziej przestrzennego, jaśniejszego, cieplejszego. Każda nieruchomość ma zalety, które trzeba wydobyć i podkreślić oraz wady, których lepiej nie eksponować. Jako osoba nie związana emocjonalnie z nieruchomością patrzę na mieszkanie okiem potencjalnego nabywcy. Dokonuję obiektywnej oceny i zwracam uwagę na ważne elementy, które mogą być nie dostrzegane lub ignorowane przez właściciela.

Home Staging jest techniką przygotowania i prezentacji nieruchomości w taki sposób, by uzyskać najwyższą możliwą cenę w najkrótszym możliwym czasie (zazwyczaj przeprowadzenie zmian trwa kilka dni) przy zaangażowaniu minimalnych nakładów finansowych (do maksimum wykorzystuje się to co juz jest np. meble itd). Koszt Home Stagingu nie przekracza 1 do 5 % wartości nieruchomości.


Warto przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Im bardziej mieszkanie jest „wasze”, im bardziej dostosowane do Waszych specyficznych potrzeb i gustów tj. im więcej w nim osobistych przedmiotów, pamiątek itd. tym trudniej będzie Wam je sprzedać. Im bardziej spersonalizowane jest wnętrze tym bardziej kupujący, kiedy się w nim pojawi, będzie się czuł jak intruz na obcym terytorium, które czym prędzej będzie chciał opuścić. Jednym słowem efekt będzie dokładnie odwrotny od zamierzonego. Należy tak przygotować wnętrza do sprzedaży, aby potencjalny kupujący czuł się tam swobodnie i umiał sobie bez trudu wyobrazić, że sam tam mieszka.

Mało jest bowiem kupujących (badania mówią o jakiś 10%), którzy dysponują tak bogatą wyobraźnią, aby bez starań z Waszej strony, sami potrafili sobie wyobrazić, że jak tu pomalują, tam przemeblują, to zasłonią, tamto odsłonią itd. to w efekcie Wasze mieszkanie stanie się mieszkaniem ich marzeń. Ponadto cena jaką będą skłonni zapłacić potencjalni nabywcy za Wasze mieszkanie będzie się zmniejszała proporcjonalnie do tego ile ich zdaniem nakładów będą musieli ponieść (remonty, naprawy itd.), a by w nim zamieszkać. Najbardziej poszukiwane są lokale, do których można się właściwie od razu wprowadzić. . Home staging odbiera kupującym argumenty pozwalające negocjować cenę! Jeśli więc sprzedanie nieruchomości jak najtaniej nie jest Waszym celem, warto się do tej sprzedaży przygotować. Gwarantuję, że to się opłaca!

Warto przygotować mieszkanie do wynajmu. 

Właściwie wszystko co do tej pory napisałam dotyczy w takim samym stopniu mieszkań przeznaczonych na wynajem. Konkurencja na tym rynku, zwłaszcza w dużych miastach, jest ogromna. Odpowiednie przygotowanie mieszkania może zapewnić uzyskanie wyższej ceny oraz szybsze znalezienie najemcy, ale nie tylko. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy spowodować, że Waszego mieszkania nie wynajmie przypadkowa osoba, lecz taka jakiej byście sobie życzyli. Czyste, przestronne i zadbane lokum przyciągnie czystego takiego samego najemcę, który nie tylko skłonny będzie za nie odpowiednio do waszych oczekiwań zapłacić, ale również będzie o nie dbał jak o własne!

Czytanie ogłoszenia to bardzo ważny moment, w którym zapada pierwsza kluczowa decyzja - odrzucenie oferty lub telefon w sprawie spotkania w celu obejrzenia nieruchomości!


Ogłoszenie, które zamieszczacie w internecie lub w prasie jest pierwszym zródłem informacji z jakim styka się potencjalny kupiec. Szukający nieruchomości do kupienia, nawet jeśli mają dość sprecyzowane kryteria, muszą przebrnąć przez setki jeśli nie tysiące ogłoszeń. Jeśli ktoś to kiedykolwiek robił wie jakie to pracochłonne, czasochłonne i niestety dość frystrujące zajęcie, bo ogłoszenia są często fatalnie przygotowane. Zawierają zbyt mało ważnych informacji, a na zdjęciach niewiele widać lub widać zupełnie nie to co powinno się na nich znaleźć. W efekcie zaczynają się oni koncetrować tylko na wybranych interesujących ogłoszeniach i tylko w takich przypadkach w ogóle dochodzi do kolejnego etapu jakim jest umówienie spotkania w celu obejrzenia nieruchomości.

Warto zadbać o to, aby ogłoszenie, było właściwie zredagowane. Zawierało maksymalnie jak najwięcej ważnych z punktu widzenia kupujacego informacji oraz wiarygodne, dające jak najlepsze pojęcie o wyglądzie nieruchomości zdjęcia. Chętnie pomogę stworzyć interesujące ogłoszenie, które przykuje uwagę kupujących i będzie wtępem do ciągu dalszego!


Wizualizacje komputerowe

Profesjonalnie przygotowana wizualizacja wnętrza służy przede wszystkim pokazaniu potencjału wnętrza. Może być to bardzo pomocne narzędzie dające wyobrażenie o tym jak nieruchomość bedzie wyglądała po zaplanowanych zmianach ułatwiające podjęcie decyzji o rozpoczęciu prac.

Zdarza się, że wizualizacje są niezwykle ważnym, jeśli nie niezbędnym (!) elementem przy sprzedaży nieruchomości. Ma to miejsce np. wtedy kiedy oferta dotyczy lokali, które są puste lub sprzedawane w stanie deweloperskim oraz takich, które wymagają generalnego remontu. Z przyjemnością przygotuję dla Państwa wizualizacje, na których potencjalni klienci mogą zobaczyć jakie są możliwości w zaaranżowaniu tych wnętrz i łatwiej wyobrazić sobie w nich siebie! 


Rzuty

Rzuty mieszkania lub poszczególnych kondygnacji domu są niezwykle ważnym elementem oferty o sprzedaży nieruchomości. Jeżeli nie posiada się takich planów wystawiając lokal na sprzedaż warto je zrobić, bo dają one potencjalnym klientom wyobrażenie o tym jak faktyczne wygląda nieruchomość. Niewielu kupujących jest w stanie taki plan "narysować" sobie w głowie oglądając urządzone i umeblowane mieszkanie. Szybko i profesjonalnie mogę przygotować odpowiednie materiały do zapraezentowania potencjalnym klientom.


Home staging - cennik:

Konsulatacja.

Polegaja na wizycie w lokalu i dokładniej analizie stanu w jakim się znajduje, ocenie i wskazaniu zakresu potrzebnych do wykonania prac, w tym:

- określenie profilu najemcy/kupującego i jego oczekiwań

- propozycje mające na celu poprawę wyglądu każdego pomieszczenia jak np.

- koncepcja nowej kolorystyki

- pomysły nowego rozmieszczenia mebli

- rozwiązania dzięki, którym nastąpi maksymalizacja przestrzeni

- propozycje doświetlenia pomieszczeń

- wprowadzenie elementów dekoracyjnych

- analiza otoczenia (w przypadku domów)

Koszt konsultacji 300 zł

Konsultacja jest odrebną niezobowiązujacą usługą.


Raport.

Szczegółowe opracowanie w formie pisemnej wraz z propozycjami sposobu oraz środków z pomocą których przeprowadzić należy konkretne zmiany z przykładowymi zdjęciami, wizualizacjami oraz orientacyjnym kosztorysem -  od 250 zł. Na podstawie raportu można przygotować mieszkanie do sprzedaży we własnym zakresie.


Home staging

Zlecenie przeprowadzenia home stagingu obejmujące wykonanie, koordynację i dopilnowaniu wszelkich prac, zrobienie zakupów i przygotowania wnętrza do prezentacji klientom - 50 zł za metr kwadratowy. W wypadku wybrania usługi home stagingu wykonania raportu nie jest potrzebne.


Przykłady realizacji: